piątek, 17 sierpnia 2012

Lekkie i poręczne spawarki inwertorowe

Spawarki inwertorowe to urządzenia dla ludzi, które doceniają minimalizm. Spawarki inwertorowe to delikatne i mobilne sprzęty, jakimi możemy pracować w każdym miejscu – w domu, w warsztacie, na powietrzu, słowem – w każdym miejscu gdzie jest to konieczne.

Są poręczne i zajmują mało miejsca w warsztacie, w przeciwieństwie do normalnych urządzeń spawalniczych. Spawarki inwertorowe bardzo porządnie nadają się do lżejszych robót. Te produkty użyte są m.in. w warsztatach serwisowych, zakładach produkcyjnych, na budowie, w gospodarstwie rolnym, lecz też na działce czy też do niedużych prac w domu. Spawarki inwertorowe zużywają mało prądu. Można je podłączyć do wszelkiego klasycznego gniazdka 230V. Jest to kolejna cecha tych spawarek dla ludzi, które spawają zwyczajnie sporadycznie i nie chcą specjalnie dostosowywać swojego warsztatu do standardowych spawarek.

Dodajmy, że ten produkt może praktykować w sieci jednofazowej zamiast trójfazowej. Spawarki inwertorowe są pozbawione wielkiego i ciężkiego transformatora, właśnie poprzez temu są tak lekkie i poręczne. Oferują wysoki cykl pracy a także umożliwiają spawanie wszystkimi wykazami elektrod otulonych, np. zasadowymi, do aluminium lub też do stali nierdzewnej. Spawarki inwertorowe wyposażone są w długi kabel, który równocześnie zwiększa komfort pracy. Pozwalają na pracę we wszelkich pozycjach. Spawarki inwertorowe umożliwiają pracę też na cienkich blachach, bo w ich przypadku nie stanowi zagrożenie poparzenia cienkiego metalu, ze aspektu na wyłączenie powstawania odprysków.

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Budowa spawarki inwertorowej

Spawarki inwertorowe znajdują wykorzystanie w zakładach produkcyjnych, warsztatach serwisowych, gospodarstwach rolnych, na budowie, również na działce czy w domu. Są nieduże i lekkie. Poza tym charakteryzują się dużą stabilnością pracy, dużą tolerancją na schyłki napięć i płynną regulacją prądu. 

Spawarki inwertorowe mają mniejszą wrażliwość na kondycję elektrod, a także są oszczędne, albowiem ściągają mało prądu. Układ elektryczny jaki miewają spawarki inwertorowe układa się z zasilaczy wraz z przetwornicą przepustową, a więc inwertor, która pracuje na częstotliwości ponad akustycznej. I właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu spawarki inwertorowe są tak lekkie i małe. Zminimalizowanie wagi w spawarce inwertorowej polega na zastosowaniu składników elektroniczno-energetycznych nowej generacji, jakie w tym samym czasie posiadają dodatkowe opcje tego typu jak np. HOT START, ARC FORCE, jakie ułatwiają inicjację łuku spawalniczego i jego stabilizację podczas pracy. W spawarkach inwertorowych zastosowano też szereg futurystycznych podzespołów, takich jak: tranzystory wysokonapięciowe MOSFET, ultraszybkie diody mocy i kondensatory polipropylenowe.

Konstruując spawarki inwertorowe specjalną uwagę zwrócono na modelowanie układu odprowadzania ciepła z elementów półprzewodnikowych i magnetycznych. Zatem również elementy siłowe zasilacza znajdują się w kanale z wymuszonym przepływem powietrza chłodzącego, a wyłączniki termiczne umieszczono na radiatorze niedaleko detali półprzewodnikowych.

czwartek, 9 sierpnia 2012

Spawarka S-WIGMA 250



Spawarki inwertorowe niemal całkowicie wyparły z rynku starszego typu spawarki transformatorowe. Zaletą ich jest mniejszy pobór prądu oraz mniejsze rozmiary samej spawarki.




Spawarka S-WIGMA 250


Spawarka wykorzystuje technologię MOS-FET. Technologia ta jak żadna inna zapewnia najwyższą wydajność. W porównaniu do ilości pobranego prądu otrzymujemy ponad proporcjonalną ilość mocy. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93%! Prąd spawania jest bardzo stabilny, co gwarantuje perfekcyjną spoinę. Dzięki technologii MOS-FET urządzenie jest lekkie i kompaktowe.



S-WIGMA 250
WIG (TIG)
MMA
Stan
Nowy
Napięcie wejściowe
230V, 1-fazowy
Częstotliwość (Hz)
50/60
Prąd wejściowy
19A
Bieg jałowy
70V
Stopień ochrony
IP21S
Klasa izolacji
F
Ochrona przeciwzwarciowa
tak
Chłodzenie
Wiatrak
Zawór magnetyczny gazu
tak
Cykl pracy przy prądzie spawania 250 A (WIG)
60%
Cykl pracy przy prądzie spawania 186 A (WIG)
100%
Prąd spawania (A) (Peek Current)
5-250
5-250
Średnica elektrody
1-3,2 mm
1-4 mm
Zapłon
HF
Kontakt
Gaz pozapałowy
1-10 sek.
Hot Start / Anti-Stick
-
tak
Zbudowane wg
EN 60974-1
Znak jakości
CE
Waga netto
13 kg
Wymiary D/S/W (mm)
160x365x240

Spawarki inwertorowe jak już było wspomniane cechują się mniejszym zużyciem prądu oraz użycie tylko jednofazowego  prądu powoduje że jest ona dostępna dla każdego użytkownika czy to w warsztacie czy w domu.

Czym jest spawarka inwertorowa

W dniu dzisiejszym rynek spawalniczy podbijają spawarki inwertorowe, które są lekkie, niewielkich rozmiarów, banalne w obsłudze i nie obciążają sieci elektrycznej, aż do tego stopnia co pospolite spawarki. Spawarki inwertorowe, są o wiele szczególniej użyte przez profesjonalistów w trakcie ich roboty. Na nieszczęście miewają one również bardzo trudną budowę, i z tego aspektu mają możliwość być naprawiane tylko i jedynie w wyspecjalizowanych serwisach.

Jak już zostało wspomniane spawarki inwertorowe są mnogo mniejsze od swoich kuzynek tradycyjnych spawarek. Charakteryzują dużo niższym zużyciem prądu, dlatego mają możliwość operować w sieci jednofazowej zamiast trójfazowej. Spawarka inwertorowa umie być znacznie bardziej mobilna niż spawarka transformatorowa. Moglibyśmy ją transportować w lekkiej walizce, zamiast nosić cały ciężki urządzenie lub nie przesuwać, bo spawarka jest zbyt ciężka. Spawarka inwertorowa pozwala pracować w mniejszych obszarach, dzięki swoim rozmiarom. Mniejsze zużycie prądu świadczy, że tego rodzaju spawarka potrafi działać rzeczywiście w każdym miejscu tam, gdzie występuje gniazdo 230V, a nie 400V, które jest znacząco rzadziej spotykane. Oznacza to, że spawanie jest znacząco wygodniejsze i nie wymusza dodatkowego wykorzystania z generatora prądu. Spawarki te są też odporne na wahania prądu w sieci, co udostępnia na skorzystanie dłuższych przedłużaczy. Dzięki temu spawanie jest w wyższym stopniu sprawne i tańsze, ze aspektu na tańsze koszty na prąd.

Spawarka inwertorowa przyda się każdemu, którzy zechcą spawać elektrodami alkalicznymi do stali stopowych albo aluminium i kto korzysta z najprostsze elektrody rutylowych.

wtorek, 7 sierpnia 2012

Porównanie spawarek inwertorowych i trasfomratorowych

Decydując się na kupno spawarki, stajemy przed olbrzymim dylematem – która okazuje się najbardziej pomocna w razie naszych prac. Zamierzamy czerpać ze spawarki w domu, na działce lub także w firmie usługowej lub budowlanej?

Czy zakupić tradycyjną spawarkę transformatorową czy także nowoczesną spawarkę inwertorową? Spawarka transformatorowa tworzy łuk elektryczny, który stapia metale, dzięki czemu możemy je połączyć z pozostałymi. Jej centralnym składnikiem jest transformator, który zasilany jest prądem 230V czy też 400V, jakie są wyraźnie nie zawsze spotykane. Produkty takiego pokroju są dosyć ogromnych wymiarów, więc trudniej je transportować po pomieszczeniu albo może być wręcz nierealne pracowanie w małych obszarach. Co więcej w niektórych sytuacjach potrafi wydać się, że niezbędne będzie używanie prostownika spawalniczego. Spawarką transformatorową udaje się praktykować za pomocą metod MMA oraz MIG/MAG. Opisuje się dosyć niską sprawnością, dużymi rozmiarami, a również relatywnie dużym poborem prądu.

Spawarka inwertorowa jest w dużym stopniu mniejszych rozmiarów i lżejsza niż tradycyjna spawarka, dlatego bez żadnego kłopotu można pracować na nich tam gdzie nie zawierają się zwykłe produkty. Cechują się mniejszym zużyciem prądu, a to określa że może zostać podłączona do zwykłego gniazdka 230V, jakie występuje w każdym gospodarstwie domowym. Spawarka inwertorowa jest znakomitym narzędziem do spawania metodami TIG oraz MMA. Opisują się lepszą wytrzymałością na wahania prądu w sieci, dlatego bez kłopotu można czerpać z dłuższych przedłużaczy. Spawarka inwertorowa jest wiele nowocześniejsza, nie musimy kupować dodatkowych sprzętów i bez kłopotu możemy korzystać z dostępnej sieci prądu.

poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Spawarki inwertorowe, czyli coś dla fachowców

Spawarki inwertorowe szturmem podbiły rynek urządzeń stosowanych w spawalnictwie. Udaje się chociażby pokusić się o stwierdzenie, iż wolno, stopniowo, ale za to niezwykle z powodzeniem wypierają ze sprzedaży sprzęty stosowane jeszcze kilkanaście lat wstecz.

Przykładowo, w porównaniu do spawarek MMA, spawarki inwertorowe mogą się pochwalić w dużej mierze ogromniejszą wydajnością, a praca z nimi wymaga znacząco krótszych przerw, następujących z o wiele mniejszą częstotliwością. Spawarki inwertorowe to też sprzęty potrzebujące względnie niedrogich produktów podobnych, a i też rezultaty pracy zasługują na kilka słów omówienia. Dzisiejsze spawarki inwertorowe pozwolą wykonanie spoiny ekstremalnie wręcz wytrzymałej, oczywiście o ile są użyte przez wprawne ręce.

Dodatkowo spawarki inwertorowe zostały przemyślane tak, żeby nie zajmowały nadmiernie dużo miejsca – w przypadku tego sprzętu masa funkcji udało się zamknąć pod dość niewielką pokrywą, co czyni je o wiele więcej mobilnymi. Spawanie urządzeniem tego rodzaju jest możliwe nawet w warunkach zwykłego gospodarstwa domowego, ze względu na standaryzowany przepływ prądu, dostosowujący mocy codziennej sieci bez potrzeby wykorzystywania dodatkowego generatora prądu. Spawarki takie są również znacząco bardziej odporne na niespodziewana wahania poziomu energii elektrycznej, co nie zazwyczaj możemy było mówić o nieco starszych urządzeniach. Prawie każdy wymagający od sprzętu mobilności, wydajności i kompaktowych wymiarów jednocześnie, winien zwrócić drobiazgową uwagę na te właśnie, dzisiejsze urządzenia.